Najbardziej znaczące atuty wejścia Polski do Unii Europejskiej

Kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednak wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupiła wokół siebie dużo zamożnych państw. Nadal UE jest federacją niezmiernie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć ostatnimi czasy wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to nadal Chiny nas gonią. Choć naturalnie naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE jest idealną organizacją. Według mnie UE to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, aniżeli Chiny czy Indie, a więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem owej organizacji jest po prostu to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To źle, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, ale ciężko powiedzieć czy np. problem bezrobocia, a w szczególności wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może całą Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednak ma bardzo duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko jednoznacznie powiedzieć…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Comments are closed.

Najbardziej znacząc

Kondycja Unii Europejskiej Chociaż Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, ...

Rozmaite dyscypliny

Odkryj urok zakładów sportowych Jeżeli ktoś jest akurat zainteresowany jakąkolwiek dyscypliną ...

Podroż - zorganizow

W jaki sposób nareszcie mamy okazję spędzić ciekawy weekend? Poszukujesz takiego ...

Kołnierze stalowe

Jest mnóstwo jednostek, które absorbują się instalowaniem różnych urządzeń i ...

Szkło do kuchni

Kiedy tak właściwie oglądamy linie produkcyjne w dowolnych zakładach, manufakturach ...